Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątanie Świata

"Akcja - Segregacja. Odpady Sortujesz - Planetę Ratujesz"- przyłącz się 21-23. września 2018r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata", której termin przypada na 21-23.09.2018r.

W tym roku chcemy zwrócić uwagę na problem wyrzucania śmieci do lasu. Proceder ten niestety narasta, a rozwiązanie jest banalnie proste. Wystarczy zawieźć swoje odpady, które nie mieszczą się w koszu na śmieci, np. starą pralkę, lodówkę, tapczan, czy zużyte opony do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). Każda gmina powinna posiadać takie miejsce. Niewiele osób wie, że Punkty takie przyjmują odpady BEZPŁATNIE. To chyba lepszy pomysł niż nielegalne wyrzucanie śmieci do lasu.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przyjmują odpady BEZPŁATNIE

Mieszkańcy Gminy Góra mogą zawieźć swoje odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Górze, przy ul. Poznańskiej 34. Dla mieszkańców Gminy Wąsosz PSZOK przygotowano na Składowisku Odpadów Komunalnych w Rudnej Wielkiej, a mieszkańcy Gminy Jemielno mogą swoje odpady odwieźć do Punktu zlokalizowanego na terenie bezenergetycznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Jemielno – działka nr 352/8, przy drodze gruntowej (stare torowisko) w kierunku wsi Bieliszów.

To takie proste. Wystarczy chcieć.

Selektywna zbiórka odpadów, w naszym kraju, nie cieszy się polularnością. Zaledwie 20% odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych jest przeznaczanych do odzysku, a to stanowczo za mało. Ogłaszamy zatem "Akcję - Segregację. Odpady Sortujesz - Planetę Ratujesz". Przyłącz się nie tylko we wrześniu, ale uczestnicz w naszej akcji przez cały rok.

Darz Bór