Lista aktualności Lista aktualności

Chionki Nadziei

Pięć lat temu "Choinki Nadziei" rozbłysły blaskiem po raz pierwszy. Bo najcenniejsze co możemy sobie podarować, to wspólnie spędzony czas.

Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi - nauczał święty Jan Paweł II. Człowiek jest tyle wart ile może dać drugiemu człowiekowi.

Już po raz piąty zagościły u nas "Choinki Nadziei" - piękne przedświąteczne spotkanie, które odbyło się w niedzielne popołudnie 15. grudnia w sali gimnastycznej szkoły w Witoszycach. Spotkanie zaistniało dzięki pracy wielu osób m.in. pracowników i uczniów szkoły w Witoszycach, sołectwa Witoszyce z panią Sołtys na czele, pracowników filii bibliotecznej w Chróśćinie, Nadleśnictwu oraz dzięki ludziom o wielkim srecu.

To nasze przedświąteczne spotkanie jest jak zawsze wspaniałą okazją do rozmowy z drugim człowiekiem, często wykluczonym społecznie, samotnym. Tacy ludzie bardzo często z racji wieku lub schorzeń i dolegliwości nie mogą czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym, zamknięci w domach cierpią z powodu osamotnienia. Nasza inicjatywa jest wyciągnięciem do nich dłoni, bo czasami drobny gest, uśmiech, chwila rozmowy jest lekarstwem na wszystko... 

W ten świąteczny czas otwórzmy swoje serca dla drugiego człowieka, nieśmy nadzieję na piękniejsze jutro, bo piękno jest w nas.

Darz Bór.